Lip Therapy Advanced Lip Balm, Original, 0.35 oz Tube
Login to View Prices
173 in stock
SKU:
UNI75000EA
Categories: Janitorial & Sanitation, Personal Hygiene Products
Keep lips soft and smooth with a moisturizing, protective lip balm. Effective for hours, prevents the need for reapplication. Make dry, chapped lips a problem of the past with a reliable lip balm. Petroleum jelly-based formula.
Additional information
| Weight | 0.0600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.84 × 2.88 × 5.75 in |
| Flavor | Original |
| Product Packaging | Tube |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Volume Capacity | 0.35 oz |
| Ship Class Code | B |
| Global Product Type | Lip Balms |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 305212750003 |
| MPN | 75000EA |
| Brand | Vaseline® |
Be the first to review “Lip Therapy Advanced Lip Balm, Original, 0.35 oz Tube” Cancel reply

















Reviews
There are no reviews yet.