Lion Expand-N-File Letter File Wallet
- Brand: Lion Office Products, Inc
- SKU: LIO48160BL
Login to View Prices
In stock
Lion EXPAND-N-FILE Letter File Wallet – 8 1/2″ x 11″ – 3″ Expansion – Transparent Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | Lion Office Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | File Wallet |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Expansion Size | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Expandable | Yes |
| Sheet Standard | Letter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2005-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13 1/10" |
| Color | Transparent Blue |
| Brand Name | Lion |
| Features | Scratch-free |
| Length | 13 1/10" |
| Manufacturer | Lion Office Products, Inc |
| Product Name | EPAND-N-FILE Poly Expanding Wallet |
| Product Line | EXPAND-N-FILE |
| Manufacturer Part Number | 48160BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>File wallet features a reinforced, cloth sewn edge for extra durability. Elastic band-and-button closure provides extra security for your important files and documents. Sturdy canvas gusset expands the compartment to provide more space and allows the wallet to store flat when empty. Its 3" capacity is spacious enough to hold three-ring binders and bulky materials. Textured exterior keeps it looking clean and scratch-free to maintain its professional appearance for longer. Letter-size file wallet is perfect for documents, reports, proposals and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lion Expand-N-File Letter File Wallet
- Brand: Lion Office Products, Inc
- SKU: LIO48160CR
Login to View Prices
In stock
Lion EXPAND-N-FILE Letter File Wallet – 8 1/2″ x 11″ – 3″ Expansion – Clear – 1 Each
Additional information
| Brand | Lion Office Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | File Wallet |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Expansion Size | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Expandable | Yes |
| Sheet Standard | Letter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2005-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13 1/10" |
| Color | Clear |
| Brand Name | Lion |
| Features | Scratch-free |
| Length | 13 1/10" |
| Manufacturer | Lion Office Products, Inc |
| Product Name | EPAND-N-FILE Poly Expanding Wallet |
| Product Line | EXPAND-N-FILE |
| Manufacturer Part Number | 48160CR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>File wallet features a reinforced, cloth sewn edge for extra durability. Elastic band-and-button closure provides extra security for your important files and documents. Sturdy canvas gusset expands the compartment to provide more space and allows the wallet to store flat when empty. Its 3" capacity is spacious enough to hold three-ring binders and bulky materials. Textured exterior keeps it looking clean and scratch-free to maintain its professional appearance for longer. Letter-size file wallet is perfect for documents, reports, proposals and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lion Expand-N-File Letter File Wallet
- Brand: Lion Office Products, Inc
- SKU: LIO48160GR
Login to View Prices
In stock
Lion EXPAND-N-FILE Letter File Wallet – 8 1/2″ x 11″ – 3″ Expansion – Transparent Green – 1 Each
Additional information
| Brand | Lion Office Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | File Wallet |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Expansion Size | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Expandable | Yes |
| Sheet Standard | Letter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2005-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13 1/10" |
| Color | Transparent Green |
| Brand Name | Lion |
| Features | Scratch-free |
| Length | 13 1/10" |
| Manufacturer | Lion Office Products, Inc |
| Product Name | EPAND-N-FILE Poly Expanding Wallet |
| Product Line | EXPAND-N-FILE |
| Manufacturer Part Number | 48160GR |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>File wallet features a reinforced, cloth sewn edge for extra durability. Elastic band-and-button closure provides extra security for your important files and documents. Sturdy canvas gusset expands the compartment to provide more space and allows the wallet to store flat when empty. Its 3" capacity is spacious enough to hold three-ring binders and bulky materials. Textured exterior keeps it looking clean and scratch-free to maintain its professional appearance for longer. Letter-size file wallet is perfect for documents, reports, proposals and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lion Expand-N-File Letter File Wallet
- Brand: Lion Office Products, Inc
- SKU: LIO48160PK
Login to View Prices
In stock
Lion EXPAND-N-FILE Letter File Wallet – 8 1/2″ x 11″ – 3″ Expansion – Transparent Pink – 1 Each
Additional information
| Brand | Lion Office Products, Inc |
|---|---|
| Product Type | File Wallet |
| Sheet Size | 8 1/2" Width x 11" Length |
| Expansion Size | 2001-03-01T06:00:00.000Z |
| Expandable | Yes |
| Sheet Standard | Letter |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2005-10-01T05:00:00.000Z |
| Width | 13 1/10" |
| Color | Transparent Pink |
| Brand Name | Lion |
| Features | Scratch-free |
| Length | 13 1/10" |
| Manufacturer | Lion Office Products, Inc |
| Product Name | EPAND-N-FILE Poly Expanding Wallet |
| Product Line | EXPAND-N-FILE |
| Manufacturer Part Number | 48160PK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>File wallet features a reinforced, cloth sewn edge for extra durability. Elastic band-and-button closure provides extra security for your important files and documents. Sturdy canvas gusset expands the compartment to provide more space and allows the wallet to store flat when empty. Its 3" capacity is spacious enough to hold three-ring binders and bulky materials. Textured exterior keeps it looking clean and scratch-free to maintain its professional appearance for longer. Letter-size file wallet is perfect for documents, reports, proposals and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |













