Lenovo Thinkvision T22i-30 215 Full Hd Lcd Monitor – 169 – Raven Black
Login to View Prices
Lenovo ThinkVision T22i-30 21.5″ Full HD LCD Monitor – 16:9 – Raven Black – 22″ Class – In-plane Switching (IPS) Technology – WLED Backlight – 1920 x 1080 – 16.7 Million Colors – 250 Nit – 4 ms – 60 Hz Refresh Rate – HDMI – VGA – DisplayPort – USB Hub
Additional information
| Brand | Lenovo Group Limited |
|---|---|
| Product Type | LCD Monitor |
| Number Of Screens | 1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Webcam | No |
| Weight With Stand (Approximat | 10.80 lb |
| Backlight Technology | WLED |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Operating Power Consumption | 48 W |
| Native Contrast Ratio | 2001-01-01T06:01:00.000Z |
| VGA | Yes |
| Height With Stand | 19.19" |
| Width With Stand | 19.62" |
| Depth With Stand | 7.67" |
| Network (RJ 45) | No |
| Number Of USB Ports | 5 |
| DisplayPort | Yes |
| Number Of VGA Ports | 1 |
| Number Of DisplayPorts | 1 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Curved Screen | No |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Energy Star | Yes |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Screen Size Class | 22" |
| Stand Adjustments | Tilt |
| TCO Certified | Yes |
| Color | Raven Black |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Supported | 16.7 Million Colors |
| Viewable Screen Size | 21.5" |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Brand Name | Lenovo |
| Features | Eye Comfort Technology |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Microphone | No |
| Product Model | T22i-30 |
| Product Name | ThinkVision T22i-30 Widescreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Aspect Ratio | 16:09 |
| Manufacturer Part Number | 63B0MAT6US |
| Manufacturer Website Address | |
| Pixel Pitch | 9.8 mil |
| Package Contents | <ul> <li>ThinkVision T22i-30 Widescreen LCD Monitor</li> <li>HDMI Cable</li> <li>USB Type-A to Type-B Cable</li> </ul> |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Speakers | No |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Built In Devices | USB Hub |













