Kleenex Premiere Center-Pull Towels – 1 Ply – 8″ x 15″ – 250 Sheets/Roll – 8.40″ Roll Diameter – White – For Hand – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel |
| Full Size | 8" x 15" |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Paper Towel Dispenser</p> |
| Sheets Per Roll | 250 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Kleenex |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Premiere Center-Pull Towels |
| Product Line | Premiere |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | 1320 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Give your washroom an upgrade with these Premier Center-Pull Paper Towels that make a first-rate impression on your guests. Paper towels have a soft, cloth-like feel, yet they're disposable. Each paper towel is perforated to 15" x 8", won't bunch and is designed for one-handed dispensing right from the center of the roll. They are made to only dispense one towel per pull so your guests may waste less. Paper towel rolls fit in most universal, centerpull paper towel dispensers (not included) for upscale restrooms or breakrooms. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018814.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.40" |
Kleenex Premiere Center-Pull Towels – 1 Ply – 8″ x 15″ – 250 Sheets/Roll – 8.40″ Roll Diameter – White – For Hand – 4 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Paper Towel |
| Full Size | 8" x 15" |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Paper Towel Dispenser</p> |
| Sheets Per Roll | 250 |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>FSC Certified</p> |
| Brand Name | Kleenex |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Premiere Center-Pull Towels |
| Product Line | Premiere |
| Application/Usage | Hand |
| Manufacturer Part Number | 1320 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Give your washroom an upgrade with these Premier Center-Pull Paper Towels that make a first-rate impression on your guests. Paper towels have a soft, cloth-like feel, yet they're disposable. Each paper towel is perforated to 15" x 8", won't bunch and is designed for one-handed dispensing right from the center of the roll. They are made to only dispense one towel per pull so your guests may waste less. Paper towel rolls fit in most universal, centerpull paper towel dispensers (not included) for upscale restrooms or breakrooms. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018814.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.40" |






