KISSES Special Dark Chocolate Candy, Party Pack, 32.1 oz Bag
Login to View Prices
Delight yourself with the indulgent taste of special dark, mildly sweet chocolates. Fill your candy dishes and still have plenty left over for baking, snacking, and special occasions.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 2.0100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 6.00 × 2.50 in |
| Flavor | Special Dark Chocolate |
| Non-GMO | No |
| Compliance Standards | Contains Nuts |
| Food Type | Candy Bars |
| Gluten Free | No |
| Kosher | No |
| Ship Class Code | V |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Contains Dairy | Yes |
| Vegan | No |
| Product Packaging | Bag |
| Special Features | Party Pack |
| Global Product Type | Candy |
| Capacity (Weight) | 32.1 oz |
| Sugar Free | No |
| Contains Nuts | Yes |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 034000134625 |
| MPN | 13462 |
| Brand | Hershey®'s |










Reviews
There are no reviews yet.