KIND Healthy Grains Bars – Trans Fat Free, Gluten-free, Low Sodium, Cholesterol-free – Dark Chocolate Chunk – 1.20 oz – 15 / Box
Additional information
| Brand | KIND Snacks |
|---|---|
| Product Type | Bar |
| Allergens | Sesame Seed |
| GMO Free | Yes |
| Kosher | Yes |
| Fat Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Flavor | Dark Chocolate Chunk |
| Ingredients | Oats, cane sugar, semi-sweet chocolate (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, soy lecithin, vanilla extract), canola oil, tapioca syrup, brown rice, millet, honey, coconut, buckwheat, amaranth, molasses, brown rice flour, quinoa, sea salt, brown rice syrup, natural flavor, Vitamin E (tocopherols to maintain freshness). |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | KIND |
| Features | Cholesterol-free |
| Manufacturer | KIND Snacks |
| Product Name | Healthy Grains Bars |
| Product Line | Healthy Grains |
| Manufacturer Part Number | 25283 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Healthy Grains bars have a foundation of five super grains coated with dark chocolate and combined with dark chocolate chunks. Each bar has 19 grams of whole grains and is a great source of fiber. Non-GMO ingredients are cholesterol-free. Individual packaging ensures freshness and allows you to take these treats with you on-the-go. |
| Packaged Quantity | 15 / Box |
| Weight (Approximate) | 1.20 oz |
KIND Healthy Grains Bars – Trans Fat Free, Gluten-free, Low Sodium, Cholesterol-free – Oats & Honey with Toasted Coconut – 1.20 oz – 15 / Box
Additional information
| Brand | KIND Snacks |
|---|---|
| Product Type | Bar |
| Allergens | Sesame Seed |
| GMO Free | Yes |
| Kosher | Yes |
| Fat Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Flavor | Oats & Honey with Toasted Coconut |
| Ingredients | Oats, cane sugar, tapioca syrup, canola oil, brown rice, millet, honey, coconut, buckwheat, brown rice flour, amaranth, oat flour, sea salt, quinoa, brown rice syrup, Vitamin E (tocopherols to maintain freshness). |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | KIND |
| Features | Cholesterol-free |
| Manufacturer | KIND Snacks |
| Product Name | Healthy Grains Bars |
| Product Line | Healthy Grains |
| Manufacturer Part Number | 26825 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Healthy Grains bars have a foundation of five super grains sweetened with honey and toasted coconut. Each bar has 20 grams of whole grains and is a great source of fiber. Non-GMO ingredients are cholesterol-free. Individual packaging ensures freshness and allows you to take these treats with you on-the-go. |
| Packaged Quantity | 15 / Box |
| Weight (Approximate) | 1.20 oz |
KIND Healthy Grains Bars – Trans Fat Free, Gluten-free, Low Sodium, Cholesterol-free – Peanut Butter Dark Chocolate – 1.20 oz – 15 / Box
Additional information
| Brand | KIND Snacks |
|---|---|
| Product Type | Bar |
| Allergens | Sesame Seed |
| GMO Free | Yes |
| Kosher | Yes |
| Fat Free | Yes |
| Country Of Origin | United States |
| Flavor | Peanut Butter Dark Chocolate |
| Ingredients | Oats, cane sugar, semi-sweet chocolate (sugar, chocolate liquor, cocoa butter, soy lecithin, vanilla extract), canola oil, brown rice, honey, tapioca syrup, millet, peanut butter (peanuts, sea salt), peanuts, buckwheat, amaranth, brown rice flour, oat flour, quinoa, water, sea salt, peanut flour, brown rice syrup, Vitamin E (tocopherols to maintain freshness). |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | KIND |
| Features | Cholesterol-free |
| Manufacturer | KIND Snacks |
| Product Name | Healthy Grains Bars |
| Product Line | Healthy Grains |
| Manufacturer Part Number | 25284 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Healthy Grains bars have a foundation of five super grains smothered in peanut butter and sprinkled with chunks of dark chocolate and bits of roasted peanuts. Each bar has 19 grams of whole grains and is a great source of fiber. Non-GMO ingredients are cholesterol-free. Individual packaging ensures freshness and allows you to take these treats with you on-the-go. |
| Packaged Quantity | 15 / Box |
| Weight (Approximate) | 1.20 oz |

















