Kimberly-Clark Professional Jrt Unit Bathroom Tissue Dispenser
Login to View Prices
Kimberly-Clark Professional JRT Unit Bathroom Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 13.1″ Height x 20.4″ Width x 5.8″ Depth – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Smoke |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 13.1" |
| Width | 20.4" |
| Depth | 5.8" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Certifications & Standards | ADA |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | JRT Unit Bathroom Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 9551 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Cored, JRT combo unit bathroom tissue dispenser can be used with two JRT Jr. rolls or one JRT Sr. roll and a stub roll (each sold separately). Easy-to-use mechanism adjusts to meet the customer's needs. Easy-to-use design allows you to use this dispenser with or without a key. When installed properly, this dispenser meets the ADA Standards for Accessible Design, 28 CFR Part 36. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018789.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kimberly-Clark Professional Jrt Unit Bathroom Tissue Dispenser
Login to View Prices
Kimberly-Clark Professional JRT Unit Bathroom Tissue Dispenser – Roll Dispenser – 2 x Roll – 13.1″ Height x 20.4″ Width x 5.8″ Depth – Smoke – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Tissue Dispenser |
| Product Color | Smoke |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 13.1" |
| Width | 20.4" |
| Depth | 5.8" |
| Capacity | 2 x Roll |
| Certifications & Standards | ADA |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | JRT Unit Bathroom Tissue Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 9551 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Cored, JRT combo unit bathroom tissue dispenser can be used with two JRT Jr. rolls or one JRT Sr. roll and a stub roll (each sold separately). Easy-to-use mechanism adjusts to meet the customer's needs. Easy-to-use design allows you to use this dispenser with or without a key. When installed properly, this dispenser meets the ADA Standards for Accessible Design, 28 CFR Part 36. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018789.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |







