Kimberly-Clark Professional in-Sight Sanitouch Towel Dispenser
Login to View Prices
Kimberly-Clark Professional In-Sight Sanitouch Towel Dispenser – Roll Dispenser – 16.1″ Height x 12.6″ Width x 10.2″ Depth – Plastic – Smoke – Touch-free, Durable – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Electric Towel Dispenser |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 16.1" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 10.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | In-Sight Sanitouch Towel Dispenser |
| Product Line | Sanitouch |
| Manufacturer Part Number | 9990 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Hard-roll towel dispenser with a 1.5" hub is a reliable hand-drying system that is perfect for your busy workplace. Touchless technology provides hands-free, one-at-a-time dispensing to improve hygiene. Keylock mechanism protects from waste and pilfering. Stub roll and emergency feed knob offer a convenient way to dispense when power is unavailable. Plastic casing is durable and easy to clean. When installed properly, this dispenser meets the ADA standards for accessible design, 28 CFR Part 36. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018803.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kimberly-Clark Professional in-Sight Sanitouch Towel Dispenser
Login to View Prices
Kimberly-Clark Professional In-Sight Sanitouch Towel Dispenser – Roll Dispenser – 16.1″ Height x 12.6″ Width x 10.2″ Depth – Plastic – Smoke – Touch-free, Durable – 1 Each
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Electric Towel Dispenser |
| Product Color | Smoke |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Dispenser Type | Roll |
| Height | 16.1" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 10.2" |
| Brand Name | Kimberly-Clark Professional |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | In-Sight Sanitouch Towel Dispenser |
| Product Line | Sanitouch |
| Manufacturer Part Number | 9990 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Hard-roll towel dispenser with a 1.5" hub is a reliable hand-drying system that is perfect for your busy workplace. Touchless technology provides hands-free, one-at-a-time dispensing to improve hygiene. Keylock mechanism protects from waste and pilfering. Stub roll and emergency feed knob offer a convenient way to dispense when power is unavailable. Plastic casing is durable and easy to clean. When installed properly, this dispenser meets the ADA standards for accessible design, 28 CFR Part 36. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018803.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









