KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Barnwood – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Barnwood |
| Frame Color/Finish | Silver |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917SL38LB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |
KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Espresso – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Espresso |
| Frame Color/Finish | Silver |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917SL38LE |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |
KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Natural – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Natural |
| Frame Color/Finish | Silver |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917SL38LN |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |
KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Barnwood – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Barnwood |
| Frame Color/Finish | Black |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917BK38LB |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |
KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Espresso – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Espresso |
| Frame Color/Finish | Black |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 30% |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917BK38LE |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |
KFI 30″ Square Vintage Wood Bistro Table – For – Table TopSquare Top – 30″ Height – Assembly Required – Natural – Vintage Wood – 1 Each
Additional information
| Brand | KFI Seating |
|---|---|
| Product Type | Cafeteria Table |
| Table Top Shape | Square |
| Color/Finish | Natural |
| Frame Color/Finish | Black |
| Product Material | Vintage Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 30" |
| Brand Name | KFI |
| Manufacturer | KFI Seating |
| Product Name | 30" Square Vintage Wood Bistro Table |
| Manufacturer Part Number | 30S917BK38LN |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Pedestal Table features a thick, high-pressure laminate top that's durable and wipes down easily for quick cleanings. Square top has an attractive edge that won't crack or peel to maintain a sleek style for years to come. Solid steel, round base has leveling glides to prevent the table from wobbling on uneven floors. Easy-to-build design allows you to quickly put this table together to ensure proper assembly. Bar height is perfect for sitting or standing positions. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 12 Year |











