Key Tags, Blue/Green/Red/Yellow, 20/Pack, 3 Packs/Carton
Login to View Prices
CONTROLTEK® Keys Tags keep your keys labeled and readily available, attached to a key ring on the tag. Perfect for banks, offices, storage facilities and car dealerships.
Additional information
| Weight | 0.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.12 × 4.00 × 4.00 in |
| Global Product Type | Key Chains & Rings |
| Tag Color | Yellow |
| Height | 1.5" |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Width | 1.5" |
| Color(s) | Yellow |
| Ship Class Code | A |
| Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Tag Type | Slotted Key Tags |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 813732015453 |
| MPN | 500133 |
| Brand | CONTROLTEK® |
















Reviews
There are no reviews yet.