Kantek Sanitizer Dispenser Floor Stand – 16″ Height x 16″ Width – Floor – Steel – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Soap Dispenser Stand |
| Maximum Adjustable Stand Heig | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 16" |
| Width | 16" |
| Brand Name | Kantek |
| Form Factor | Floor |
| Length | 1956-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Sanitizer Dispenser Floor Stand |
| Manufacturer Part Number | SD200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Floor dispenser stand for hand sanitizer features a heavy steel construction for long-lasting strength and a drip tray to avoid messy spills. Heavy steel base ensures stable use. Height-adjustable design allows you to increase the height from 50" to 60". Large faceplate accommodates all dispensers (sold separately). ADA-compliant floor dispenser is perfect for lobbies, restrooms, breakrooms, lunchrooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Kantek Sanitizer Dispenser Floor Stand – 16″ Height x 16″ Width – Floor – Steel – Black
Additional information
| Brand | Kantek, Inc |
|---|---|
| Product Type | Soap Dispenser Stand |
| Maximum Adjustable Stand Heig | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height Adjustable | Yes |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 16" |
| Width | 16" |
| Brand Name | Kantek |
| Form Factor | Floor |
| Length | 1956-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Kantek, Inc |
| Product Name | Sanitizer Dispenser Floor Stand |
| Manufacturer Part Number | SD200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Floor dispenser stand for hand sanitizer features a heavy steel construction for long-lasting strength and a drip tray to avoid messy spills. Heavy steel base ensures stable use. Height-adjustable design allows you to increase the height from 50" to 60". Large faceplate accommodates all dispensers (sold separately). ADA-compliant floor dispenser is perfect for lobbies, restrooms, breakrooms, lunchrooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









