Lorell Acrylic Sanitation Station – 9.9″ Height x 14.8″ Width x 4.5″ Depth – Wall Mountable, Freestanding, Countertop, Tabletop – Acrylic – Clear
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Sanitizing Gel Dispenser Stand |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.9" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 4.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Compartment |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Acrylic Sanitation Station |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3417 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sanitation Station is perfect for organizing your hand sanitizer, tissues, gloves or masks. It includes three compartments. Two compartments are shaped perfectly for dispensing masks and gloves. The third compartment is designed to hold a pump bottle of hand sanitizer or smaller items. Acrylic construction is clear so you can see exactly what they are holding. It is also easy to sanitize. The back includes two tear-shaped holes so you can hang it on a wall for easy access. Hardware is not included. Sanitation Station can also be used freestanding on your countertop or table.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Lorell Acrylic Sanitation Station – 9.9″ Height x 14.8″ Width x 4.5″ Depth – Wall Mountable, Freestanding, Countertop, Tabletop – Acrylic – Clear
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Sanitizing Gel Dispenser Stand |
| Product Color | Clear |
| Product Material | Acrylic |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 9.9" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 4.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Features | Compartment |
| Form Factor | Tabletop |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Acrylic Sanitation Station |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3417 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Sanitation Station is perfect for organizing your hand sanitizer, tissues, gloves or masks. It includes three compartments. Two compartments are shaped perfectly for dispensing masks and gloves. The third compartment is designed to hold a pump bottle of hand sanitizer or smaller items. Acrylic construction is clear so you can see exactly what they are holding. It is also easy to sanitize. The back includes two tear-shaped holes so you can hang it on a wall for easy access. Hardware is not included. Sanitation Station can also be used freestanding on your countertop or table.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |






