Kantek Height Adjustable Footrest
Login to View Prices
78 in stock
SKU:
KTKFR600
Categories: Back, Chair & Foot Rests, Foot Rests
Kantek Height Adjustable Footrest – Black
Additional information
| Weight | 6.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.13 × 14.00 × 4.75 in |
| Attribute14Name | Professional |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Features | Attribute9Value |
| Brand Name | Attribute8Value |
| Attribute2Name | Black |
| Height | 14" |
| Attribute16Name | |
| Attribute3Name | Taiwan |
| Attribute11Name | Kantek, Inc |
| Attribute1Name | Footrest |
| Attribute15Name | FR600 |
| Attribute13Name | Height Adjustable Footrest |
| Attribute12Name | FR600 |
| Attribute17Name | <p>Height-adjustable footrest can be easily positioned to four different heights for customizable comfort. Foot-adjustable, easy-glide platform adjusts the tilt angle smoothly and quietly. Large platform features surface bumps to massage tired feet. Ergonomic design enhances comfort and relieves muscle fatigue.</p> |
| Packaged Quantity | Attribute18Value |
| Assembly Required | No |
| Length | Attribute10Value |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Width | Attribute7Value |
| UPC | 750334000000 |
| MPN | FR600 |
| Brand | Kantek, Inc |
Be the first to review “Kantek Height Adjustable Footrest” Cancel reply







Reviews
There are no reviews yet.