Jumbo Locking Cash Box, 1 Compartment, 14.38 x 11 x 4.13, Sand
Login to View Prices
44 in stock
SKU:
CNK500134
Categories: Cash Handling, Office
This box has no tray since it is meant to hold important documents and paperwork. It comes with two keys for the lock and features an easy-carry handle. Holds everything from a marriage license, birth certificates, to death certificates and any other small items that you may need to keep safe. Durable.
Additional information
| Weight | 6.6100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.18 × 11.02 × 4.33 in |
| Lock Type | Key |
| Depth | 11" |
| Carrying Method | Handle |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Width | 14.38" |
| Handle | Top |
| Global Product Type | Cash/Coin Security Boxes |
| Money Tray Features | 1 Compartment |
| Material(s) | Metal |
| Number of Keys | 2 |
| Cash Drawer/Box/Tray Type | Box |
| Height | 4.13" |
| Color(s) | Sand |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 813732014968 |
| MPN | 500134 |
| Brand | CONTROLTEK® |
Be the first to review “Jumbo Locking Cash Box, 1 Compartment, 14.38 x 11 x 4.13, Sand” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.