Jr. Pump-Up Sprayer – 12.7″ Height – 5.7″ Width – 1 Each
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Sprayer |
| Product Color | Translucent |
| Product Material | Metal |
| Country Of Origin | Japan |
| Height | 12.7" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 2001-08-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Jr. Pump-Up |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Sprayer |
| Manufacturer Part Number | 7548 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pump-up sprayer with a 48 oz. tank capacity features an ergonomic thumb-lock that makes it easier to spray for fatigue-free spraying. Metal plunger provides increased durability through repeated use. Compact size allows easy transportation to various jobs and convenient storage between uses. Durable construction provides increased chemical-resistance with Viton seals.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
Jr. Pump-Up Sprayer – 13″ Height – 7″ Width – 1 Each
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Sprayer |
| Product Color | Translucent |
| Country Of Origin | Japan |
| Height | 13" |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Jr. Pump-Up |
| Length | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Sprayer |
| Manufacturer Part Number | 7549 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pump-up sprayer with a 48 oz. tank capacity features an ergonomic thumb-lock that makes it easier to spray for fatigue-free spraying. Metal plunger provides increased durability through repeated use. Compact size allows easy transportation to various jobs and convenient storage between uses. Durable construction provides increased chemical-resistance with Viton seals.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 2 lb |











