Jr. Pump-Up Sprayer
Login to View Prices
292 in stock
SKU:
IMP7549
Categories: Janitorial Products, Sprayers
Jr. Pump-Up Sprayer – 13″ Height – 7″ Width – 1 Each
Additional information
| Weight | 1.4100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.70 × 7.95 × 5.80 in |
| Manufacturer | Attribute8Value |
| Product Name | Attribute9Value |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Manufacturer Part Number | Attribute10Value |
| Attribute12Name | <p>Pump-up sprayer with a 48 oz. tank capacity features an ergonomic thumb-lock that makes it easier to spray for fatigue-free spraying. Metal plunger provides increased durability through repeated use. Compact size allows easy transportation to various jobs and convenient storage between uses. Durable construction provides increased chemical-resistance with Viton seals.</p> |
| Attribute14Name | 2 lb |
| Brand Name | Jr. Pump-Up |
| Attribute11Name | |
| Width | 7" |
| Attribute2Name | Translucent |
| Attribute1Name | Sprayer |
| Attribute3Name | Japan |
| Attribute13Name | 1 Each |
| Length | Attribute7Value |
| UPC | 729661000000 |
| MPN | 7549 |
| Brand | Impact Products |
Be the first to review “Jr. Pump-Up Sprayer” Cancel reply











Reviews
There are no reviews yet.