Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage – 30 Compartment(s) – 35.5″ Height x 60″ Width x 15″ Depth – Chip Resistant, Laminated – Blue – Rubber – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Total Number Of Compartments | 30 |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 35.5" |
| Width | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 15" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Laminated |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 0931JCWW003 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mobile storage unit allows letter-size sheets to lie flat to prevent them from being wrinkled. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. MAXBrackets allow the art center to be moved easily from room to room without causing stress on the wheels and brackets. Wheels are made of hard rubber and won't leave black marks on your floor. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Standard Write-n-Wipe recessed backs can be easily wiped clean. Kickplate prevents children from losing small items underneath.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Paper-Tray Storage</li><li>30 x Paper Tray</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 204 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage – 30 Compartment(s) – 35.5″ Height x 60″ Width x 15″ Depth – Chip Resistant, Laminated – Black – Rubber – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Total Number Of Compartments | 30 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 35.5" |
| Width | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 15" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Laminated |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 0931JCWW180 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mobile storage unit allows letter-size sheets to lie flat to prevent them from being wrinkled. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. MAXBrackets allow the art center to be moved easily from room to room without causing stress on the wheels and brackets. Wheels are made of hard rubber and won't leave black marks on your floor. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Standard Write-n-Wipe recessed backs can be easily wiped clean. Kickplate prevents children from losing small items underneath.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Paper-Tray Storage</li><li>30 x Paper Tray</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 204 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage – 30 Compartment(s) – 35.5″ Height x 60″ Width x 15″ Depth – Chip Resistant, Laminated – Navy – Rubber – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Total Number Of Compartments | 30 |
| Product Color | Navy |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 35.5" |
| Width | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 15" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Laminated |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 0931JCWW112 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mobile storage unit allows letter-size sheets to lie flat to prevent them from being wrinkled. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. MAXBrackets allow the art center to be moved easily from room to room without causing stress on the wheels and brackets. Wheels are made of hard rubber and won't leave black marks on your floor. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Standard Write-n-Wipe recessed backs can be easily wiped clean. Kickplate prevents children from losing small items underneath.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Paper-Tray Storage</li><li>30 x Paper Tray</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 204 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage – 30 Compartment(s) – 35.5″ Height x 60″ Width x 15″ Depth – Chip Resistant, Laminated – Purple – Rubber – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Total Number Of Compartments | 30 |
| Product Color | Purple |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 35.5" |
| Width | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 15" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Laminated |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 0931JCWW004 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mobile storage unit allows letter-size sheets to lie flat to prevent them from being wrinkled. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. MAXBrackets allow the art center to be moved easily from room to room without causing stress on the wheels and brackets. Wheels are made of hard rubber and won't leave black marks on your floor. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Standard Write-n-Wipe recessed backs can be easily wiped clean. Kickplate prevents children from losing small items underneath.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Paper-Tray Storage</li><li>30 x Paper Tray</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 204 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage – 30 Compartment(s) – 35.5″ Height x 60″ Width x 15″ Depth – Chip Resistant, Laminated – Teal – Rubber – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Storage Bin Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Total Number Of Compartments | 30 |
| Product Color | Teal |
| Product Material | Rubber |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 35.5" |
| Width | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 15" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Laminated |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Mobile Paper-Tray Storage |
| Application/Usage | Paper |
| Manufacturer Part Number | 0931JCWW005 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mobile storage unit allows letter-size sheets to lie flat to prevent them from being wrinkled. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. MAXBrackets allow the art center to be moved easily from room to room without causing stress on the wheels and brackets. Wheels are made of hard rubber and won't leave black marks on your floor. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Standard Write-n-Wipe recessed backs can be easily wiped clean. Kickplate prevents children from losing small items underneath.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Paper-Tray Storage</li><li>30 x Paper Tray</li></ul> |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 204 lb |







































