Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-Shelf Pick-a-Book Stand

Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand – 5 Compartment(s) – 1″ – 27.5″ Height x 30″ Width x 13.5″ Depth – Durable, Laminated, Rounded Corner – Teal – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Book Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Compartment Depth | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Teal |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 27.5" |
| Width | 30" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Rounded Corner |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand |
| Application/Usage | Stationery |
| Manufacturer Part Number | 3514JCWW005 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flush-back book stand easily stores a variety of books. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. KYDZSafe rounded edges allow children to play safely without getting hurt by sharp edges or corners. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Dowel-pin construction prevents weakening at the joints.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 50 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-Shelf Pick-a-Book Stand

Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand – 5 Compartment(s) – 1″ – 27.5″ Height x 30″ Width x 13.5″ Depth – Durable, Laminated, Rounded Corner – Blue – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Book Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Compartment Depth | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 27.5" |
| Width | 30" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Rounded Corner |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand |
| Application/Usage | Stationery |
| Manufacturer Part Number | 3514JCWW003 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flush-back book stand easily stores a variety of books. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. KYDZSafe rounded edges allow children to play safely without getting hurt by sharp edges or corners. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Dowel-pin construction prevents weakening at the joints.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 50 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-Shelf Pick-a-Book Stand

Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand – 5 Compartment(s) – 1″ – 27.5″ Height x 30″ Width x 13.5″ Depth – Caster, Durable, Laminated, Rounded Corner, Chip Resistant – Purple – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Book Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Compartment Depth | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Purple |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 27.5" |
| Width | 30" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Chip Resistant |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand |
| Application/Usage | School |
| Manufacturer Part Number | 3514JCWW004 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flush-back book stand easily stores a variety of books. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. KYDZSafe rounded edges allow children to play safely without getting hurt by sharp edges or corners. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Dowel-pin construction prevents weakening at the joints.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 50 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-Shelf Pick-a-Book Stand
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand – 5 Compartment(s) – 1″ – 27.5″ Height x 30″ Width x 13.5″ Depth – Rounded Corner, Laminated, Durable – Black – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Book Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Compartment Depth | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 27.5" |
| Width | 30" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand |
| Application/Usage | Book |
| Manufacturer Part Number | 3514JCWW180 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flush-back book stand easily stores a variety of books. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. KYDZSafe rounded edges allow children to play safely without getting hurt by sharp edges or corners. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Dowel-pin construction prevents weakening at the joints.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 50 lb |
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-Shelf Pick-a-Book Stand
Login to View Prices
Jonti-Craft Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand – 5 Compartment(s) – 1″ – 27.5″ Height x 30″ Width x 13.5″ Depth – Durable, Laminated, Rounded Corner – Navy – 1 Each
Additional information
| Brand | Jonti-Craft, Inc |
|---|---|
| Product Type | Book Rack |
| Environmental Certification | GREENGUARD Gold |
| Compartment Depth | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Number Of Compartments | 5 |
| Product Color | Navy |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 27.5" |
| Width | 30" |
| Depth | 13.5" |
| Brand Name | Jonti-Craft |
| Features | Rounded Corner |
| Manufacturer | Jonti-Craft, Inc |
| Product Name | Rainbow Accents Laminate 5-shelf Pick-a-Book Stand |
| Application/Usage | Stationery |
| Manufacturer Part Number | 3514JCWW112 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flush-back book stand easily stores a variety of books. Laminate is durable and features an easy-to-clean surface. KYDZSafe rounded edges allow children to play safely without getting hurt by sharp edges or corners. TRUEdge is permanently thermo-fused to the edges to prevent chipping. Dowel-pin construction prevents weakening at the joints.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 50 lb |

















