Invisible Solid Anti-Perspirant and Deodorant, Fresh Scent, 1.7 oz Deodorant Stick
Login to View Prices
462 in stock
SKU:
PGC12442
Categories: Janitorial & Sanitation, Personal Hygiene Products
Keep your secrets with a strong, solid deodorant that provides invisible protection, gliding on clear. pH balanced deodorant. Works with the body’s natural chemistry for thorough, comfortable protection against wetness and odor. Strong enough for a Woman™.
Additional information
| Weight | 0.2070 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.67 × 2.26 × 4.07 in |
| Active Ingredient | Aluminum Zirconium Trichlorohydrex Gly |
| Capacity (Weight) | 1.7 oz |
| Color(s) | Invisible |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Deodorant Stick |
| Scent | Powder Fresh |
| Global Product Type | Anti-Perspirants/Deodorants |
| Personal Care Product Type | Antiperspirant/Deodorant |
| Ship Class Code | B |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 037000124429 |
| MPN | 12442 |
| Brand | Secret® |
Be the first to review “Invisible Solid Anti-Perspirant and Deodorant, Fresh Scent, 1.7 oz Deodorant Stick” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.