Integra 10 Mm Tip Ink Pen

Login to View Prices
Integra 1.0 mm Tip Ink Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point SizeLiquid Ink – Assorted Barrel – 60 / Pack
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Pen |
| Retractable | No |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Assorted |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Visible Ink Supply |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | 1.0 mm Tip Ink Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Liquid |
| Manufacturer Part Number | 36210 |
| Marketing Information | <p>Ink pens feature a triangular barrel that fits more naturally in your hand for an enjoyable writing experience through extended periods of writing. 1.0mm tip produces bold, crisp lines for improved readability. See-through barrel allows you to monitor your ink supply to prevent unexpected depletion. Pens with assorted colors are perfect for daily use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 60 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra 10 Mm Tip Ink Pen

Login to View Prices
Integra 1.0 mm Tip Ink Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Black Liquid Ink – Black Barrel – 60 / Pack
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Pen |
| Retractable | No |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Black |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Visible Ink Supply |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | 1.0 mm Tip Ink Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Liquid |
| Manufacturer Part Number | 36208 |
| Marketing Information | <p>Ink pens feature a triangular barrel that fits more naturally in your hand for an enjoyable writing experience through extended periods of writing. 1.0mm tip produces bold, crisp lines for improved readability. See-through barrel allows you to monitor your ink supply to prevent unexpected depletion. Pens with black ink are perfect for daily use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 60 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |
Integra 10 Mm Tip Ink Pen

Login to View Prices
Integra 1.0 mm Tip Ink Pen – Medium Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Blue Liquid Ink – Blue Barrel – 60 / Pack
Additional information
| Brand | Integra |
|---|---|
| Product Type | Pen |
| Retractable | No |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Blue |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | China |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Integra |
| Features | Visible Ink Supply |
| Manufacturer | Integra |
| Product Name | 1.0 mm Tip Ink Pen |
| Refillable | No |
| Ink Type | Liquid |
| Manufacturer Part Number | 36209 |
| Marketing Information | <p>Ink pens feature a triangular barrel that fits more naturally in your hand for an enjoyable writing experience through extended periods of writing. 1.0mm tip produces bold, crisp lines for improved readability. See-through barrel allows you to monitor your ink supply to prevent unexpected depletion. Pens with blue ink are perfect for daily use at home, office and school.</p> |
| Packaged Quantity | 60 / Pack |
| Limited Warranty | 1 Year |









