Individually Wrapped Round Wood Mint Toothpicks, 4″, Natural, 1,000/Box, 12 Boxes/Carton
Login to View Prices
Handgards Mint Toothpicks offer a fresh, mint flavor to a traditional after dinner offering. A superior fit to meet your unique needs, individually wrapped in cellophane for sanitary dispensing, which is perfect for your establishment. Put your guest at ease knowing their toothpicks are sanitary with added protection against germs. These toothpicks are made of smooth white birch and packaged in a self-dispensing box.
Additional information
| Weight | 4.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 7.30 × 6.07 in |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Wrapped Toothpicks |
| Color(s) | Natural |
| Color Family | Beige |
| Material(s) | Birch Wood |
| Size | 4" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Ship Class Code | D |
| UPC | 10738101140178 |
| MPN | 426605 |
| Brand | Handgards® |










Reviews
There are no reviews yet.