Impact Siphon Drum Pump
Login to View Prices
85 in stock
SKU:
IMP2300
Categories: Janitorial Products, Sprayer Parts & Accessories
Impact Siphon Drum Pump – 4.6″ Width x 45″ Length – 1 Each – Red, White
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45.00 × 3.00 × 3.00 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute15Name | 1 Each |
| Brand Name | Attribute7Value |
| Product Name | Attribute10Value |
| Manufacturer | Attribute9Value |
| Attribute13Name | |
| Attribute11Name | Drum |
| Attribute14Name | <p>Siphon drum pump lets you efficiently transfer liquids where needed. Polyethylene construction is durable for long-lasting use. Advanced design siphons 3.6 gallons per minute. Drum pump fits 15, 30 and 55-gallon drums with a 2" National Pipe Thread.</p> |
| Attribute3Name | Polyethylene |
| Attribute1Name | Manual Siphon Pump |
| Length | Attribute8Value |
| Attribute2Name | White |
| Assembly Required | No |
| Width | 4.6" |
| Attribute12Name | 2300 |
| UPC | 729661000000 |
| MPN | 2300 |
| Brand | Impact Products |
Be the first to review “Impact Siphon Drum Pump” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.