Impact Single Closure Back Support – Black
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Back Support |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Closure Back Support |
| Manufacturer Part Number | 7379L |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-closure back support with suspenders features a 7" wide back panel to effectively support your lower lumbar area while you work. Comfortable design retains memory for continued firm support throughout your day. Five flexible stays ensure a secure fit to provide satisfying support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Single Closure Back Support</li> <li>Suspenders</li> </ul> |
| Size | Large (L) |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Impact Single Closure Back Support – Black
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Back Support |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Closure Back Support |
| Manufacturer Part Number | 7379L |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-closure back support with suspenders features a 7" wide back panel to effectively support your lower lumbar area while you work. Comfortable design retains memory for continued firm support throughout your day. Five flexible stays ensure a secure fit to provide satisfying support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Single Closure Back Support</li> <li>Suspenders</li> </ul> |
| Size | Large (L) |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Impact Single Closure Back Support – Black
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Back Support |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Closure Back Support |
| Manufacturer Part Number | 7379L |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-closure back support with suspenders features a 7" wide back panel to effectively support your lower lumbar area while you work. Comfortable design retains memory for continued firm support throughout your day. Five flexible stays ensure a secure fit to provide satisfying support.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Single Closure Back Support</li> <li>Suspenders</li> </ul> |
| Size | Large (L) |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Impact Single Closure Back Support – Black
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Back Support |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Width | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Flexible |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Single Closure Back Support |
| Manufacturer Part Number | 7379LCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Single-closure back support with suspenders features a wide back panel to effectively support your lower lumbar area while you work. Comfortable design retains memory for continued firm support throughout your day. Flexible stays ensure a secure fit to provide satisfying support.</p> |
| Packaged Quantity | 10 / Carton |
| Package Contents | <ul> <li>Single Closure Back Support</li> <li>Suspenders</li> </ul> |
| Size | Large (L) |
| Weight (Approximate) | 1 lb |












