Impact Printing Carbonless Paper Rolls, 4.5″ x 90 ft, White/Canary, 24/Carton
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
ICX90770469
Categories: Office, Paper & Printable Media
Premium quality, carbonless paper rolls are manufactured to OEM specifications. Provides crisp, clear, black images with end of roll indicator.
Additional information
| Weight | 16.0900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 11.75 × 5.25 in |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Special Features | POS Cash Registers/Calculator—For use with Impact Printers that use a ribbon. |
| For Use With | Consult Machine's User's Manual or Manufacturer |
| Sheet/Roll Size | 4.5" x 90 ft |
| Number of Parts | 2 |
| Paper/Media Color(s) | White/Canary |
| End of Roll Indicator | Yes |
| Global Product Type | POS/Calculator Rolls |
| Machine Compatibility | POS Machines |
| Color Family | Multicolor |
| Rolls Per Unit | 24 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 089243087856 |
| MPN | 8785 |
| Brand | Iconex™ |
Be the first to review “Impact Printing Carbonless Paper Rolls, 4.5″ x 90 ft, White/Canary, 24/Carton” Cancel reply












Reviews
There are no reviews yet.