Impact Deluxe Professional Plunger – 2.75″ Cup Diameter – Polyethylene – Dark Blue – Toilet – Splash Proof
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2.75" |
| Product Color | Dark Blue |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 25" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Splash Proof |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Deluxe Professional Plunger |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 9205 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deluxe professional plunger offers an innovative bellow design that provides more plunge per push with less effort. Ideal for removing water from trap. Splash-proof plunger also features a 2-3/4" diameter bellow opening. Plunger is made of polyethylene.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Impact Deluxe Professional Plunger – 2.75″ Cup Diameter – Polyethylene – Dark Blue
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2.75" |
| Product Color | Dark Blue |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 20.7" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Splash Proof |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Deluxe Professional Plunger |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 9205CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deluxe professional plunger offers an innovative bellow design that provides more plunge per push with less effort. Ideal for removing water from trap. Splash-proof plunger also features a 2-3/4" diameter bellow opening. Plunger is made of polyethylene.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
Impact Deluxe Professional Plunger – 2.75″ Cup Diameter – Polyethylene – Dark Blue – Toilet – Splash Proof
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2.75" |
| Product Color | Dark Blue |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 25" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Splash Proof |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Deluxe Professional Plunger |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 9205 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deluxe professional plunger offers an innovative bellow design that provides more plunge per push with less effort. Ideal for removing water from trap. Splash-proof plunger also features a 2-3/4" diameter bellow opening. Plunger is made of polyethylene.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Impact Deluxe Professional Plunger – 2.75″ Cup Diameter – Polyethylene – Dark Blue – Toilet – Splash Proof
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2.75" |
| Product Color | Dark Blue |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 25" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Splash Proof |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Deluxe Professional Plunger |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 9205 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deluxe professional plunger offers an innovative bellow design that provides more plunge per push with less effort. Ideal for removing water from trap. Splash-proof plunger also features a 2-3/4" diameter bellow opening. Plunger is made of polyethylene.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Impact Deluxe Professional Plunger – 2.75″ Cup Diameter – Polyethylene – Dark Blue – Toilet – Splash Proof
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2.75" |
| Product Color | Dark Blue |
| Product Material | Polyethylene |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 25" |
| Width | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Depth | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Impact |
| Features | Splash Proof |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Deluxe Professional Plunger |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 9205 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Deluxe professional plunger offers an innovative bellow design that provides more plunge per push with less effort. Ideal for removing water from trap. Splash-proof plunger also features a 2-3/4" diameter bellow opening. Plunger is made of polyethylene.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |









