Impact Industrial Professional Plunger – 6.10″ Cup Diameter – Wood – 22.5″ Length – Black – Toilet, Drain
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 6.10" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.2" |
| Width | 9.5" |
| Brand Name | Impact |
| Length | 22.5" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Industrial Professional Plunger |
| Application/Usage | Drain |
| Manufacturer Part Number | 9200CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Professional plunger features a unique lip that unfolds to create a tighter fit or recesses for storage. High-quality design creates maximum pressure to blow through clogs. Cup compresses at any angle to help you get the job done. Plunger is designed for toilets and drains.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Weight (Approximate) | 9.83 lb |
Impact Industrial Professional Plunger – 6″ Cup Diameter – 22.5″ Length – Black – Toilet, Drain
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 2001-06-01T05:00:00.000Z |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Impact |
| Length | 22.5" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Industrial Professional Plunger |
| Application/Usage | Drain |
| Manufacturer Part Number | 9200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Professional plunger features a unique lip that unfolds to create a tighter fit or recesses for storage. High-quality design creates maximum pressure to blow through clogs. Cup compresses at any angle to help you get the job done. Plunger is designed for toilets and drains.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
Impact Industrial Professional Plunger – 6.10″ Cup Diameter – Wood – 22.5″ Length – Black – Toilet, Drain
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Plunger |
| Cup Diameter | 6.10" |
| Product Color | Black |
| Product Material | Wood |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.2" |
| Width | 9.5" |
| Brand Name | Impact |
| Length | 22.5" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Industrial Professional Plunger |
| Application/Usage | Drain |
| Manufacturer Part Number | 9200CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Professional plunger features a unique lip that unfolds to create a tighter fit or recesses for storage. High-quality design creates maximum pressure to blow through clogs. Cup compresses at any angle to help you get the job done. Plunger is designed for toilets and drains.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Weight (Approximate) | 9.83 lb |







