Impact Cellulose Scrubber Sponge – 0.9″ Height x 3.2″ Width x 6.3″ Length – 5/Pack – Cellulose – Yellow, Green
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Scrub Sponge |
| Product Color | Green |
| Product Material | Cellulose |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.9" |
| Width | 3.2" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Light Duty |
| Length | 6.3" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Cellulose Scrubber Sponge |
| Application/Usage | Scrubbing |
| Manufacturer Part Number | 7130P |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>General-duty, cellulose sponge features a dual-layer design with both a scouring pad and sponge for maximum cleaning efficiency. Sponge is damp-packed in a poly bag to prevent it from drying out before use. Sponge is perfect for use in kitchens, bathrooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 5 / Pack |
Impact Cellulose Scrubber Sponge – 0.9″ Height x 3.2″ Width x 6.3″ Length – 40/Carton – Cellulose – Yellow, Green
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Scrub Sponge |
| Product Color | Green |
| Product Material | Cellulose |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 0.9" |
| Width | 3.2" |
| Brand Name | Impact |
| Features | Light Duty |
| Length | 6.3" |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | Cellulose Scrubber Sponge |
| Application/Usage | Scrubbing |
| Manufacturer Part Number | 7130PCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>General-duty, cellulose sponge features a dual-layer design with both a scouring pad and sponge for maximum cleaning efficiency. Sponge is damp-packed in a poly bag to prevent it from drying out before use. Sponge is perfect for use in kitchens, bathrooms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 40 / Carton |













