Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads – 4/Pack – Rectangle – 5.40″ Width x 9.80″ Depth – Ceramic Tile, Granite Floor – Dirt Remover, Grime Resistant – Foam – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Width | 5.40" |
| Floor Type | Granite |
| Pad Shape | Rectangle |
| Pad Depth | 9.80" |
| Pad Height | 0.90" |
| Product Color | White |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Grime Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Cleaning Pads |
| Manufacturer Part Number | 51107 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cleaning pad features the grease-fighting power of Dawn to quickly clean greasy kitchen messes. Sturdy pad is made with Durafoam that provides stronger cleaning performance to remove your toughest messes like magic. Microscrubbers reach into the surface grooves to lift away built-up dirt and grime with just water alone. Multipurpose design can be used to clean ceramic cookware, stoves, ovens, granite countertops, appliances and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads – 16/Carton – Rectangle – 5.40″ Width x 9.80″ Depth – Ceramic Tile, Granite Floor – Dirt Remover, Grime Resistant – Foam – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Width | 5.40" |
| Floor Type | Granite |
| Pad Shape | Rectangle |
| Pad Depth | 9.80" |
| Pad Height | 0.90" |
| Product Color | White |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Grime Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Cleaning Pads |
| Manufacturer Part Number | 51107CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cleaning pad features the grease-fighting power of Dawn to quickly clean greasy kitchen messes. Sturdy pad is made with Durafoam that provides stronger cleaning performance to remove your toughest messes like magic. Microscrubbers reach into the surface grooves to lift away built-up dirt and grime with just water alone. Multipurpose design can be used to clean ceramic cookware, stoves, ovens, granite countertops, appliances and more.</p> |
| Packaged Quantity | 16 / Carton |
Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads – 4/Pack – Rectangle – 5.40″ Width x 9.80″ Depth – Ceramic Tile, Granite Floor – Dirt Remover, Grime Resistant – Foam – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Width | 5.40" |
| Floor Type | Granite |
| Pad Shape | Rectangle |
| Pad Depth | 9.80" |
| Pad Height | 0.90" |
| Product Color | White |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Grime Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Cleaning Pads |
| Manufacturer Part Number | 51107 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cleaning pad features the grease-fighting power of Dawn to quickly clean greasy kitchen messes. Sturdy pad is made with Durafoam that provides stronger cleaning performance to remove your toughest messes like magic. Microscrubbers reach into the surface grooves to lift away built-up dirt and grime with just water alone. Multipurpose design can be used to clean ceramic cookware, stoves, ovens, granite countertops, appliances and more.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Pack |
Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads – 16/Carton – Rectangle – 5.40″ Width x 9.80″ Depth – Ceramic Tile, Granite Floor – Dirt Remover, Grime Resistant – Foam – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad |
| Pad Width | 5.40" |
| Floor Type | Granite |
| Pad Shape | Rectangle |
| Pad Depth | 9.80" |
| Pad Height | 0.90" |
| Product Color | White |
| Product Material | Foam |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Grime Resistant |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Cleaning Pads |
| Manufacturer Part Number | 51107CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Cleaning pad features the grease-fighting power of Dawn to quickly clean greasy kitchen messes. Sturdy pad is made with Durafoam that provides stronger cleaning performance to remove your toughest messes like magic. Microscrubbers reach into the surface grooves to lift away built-up dirt and grime with just water alone. Multipurpose design can be used to clean ceramic cookware, stoves, ovens, granite countertops, appliances and more.</p> |
| Packaged Quantity | 16 / Carton |











