Impact 4 cc Dispensing Pump – 12.6″ x 2.4″ x 1.7″
Additional information
| Brand | Impact Products |
|---|---|
| Product Type | Pump Dispenser |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 12.6" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 1.7" |
| Brand Name | Impact |
| Manufacturer | Impact Products |
| Product Name | 4 cc Dispensing Pump |
| Application/Usage | Dispenser |
| Manufacturer Part Number | 940 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Use this 4 cc Dispensing Pump for easier application of hand sanitizers, hand soaps, lotions and more out of larger containers (not included). Its 38/400mm thread finish is compatible with most 1 gallon and 1/2 gallon jugs. The 4 cc output is ideal for use with liquid and gel hand sanitizers. The pump tube is 11-1/2" long.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 0.64 oz |















