Impact 1/4-fold Toilet Seat Covers – 8″ Width x 10.25″ Length – Quarter-fold – For Public Toilet – 200 / Pack – 5000 / Carton – Paper – White
Additional information
| Weight | 29.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.50 × 15.00 × 11.00 in |
| Attribute2Name | Pack |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute13Name | Impact |
| Attribute12Name | 1.5" |
| Attribute1Name | Toilet Seat Cover |
| Product Material | Attribute8Value |
| Attribute3Name | Quarter-fold |
| Packaged Quantity | 5000 / Carton |
| Attribute15Name | Impact Products |
| Attribute14Name | Eco-friendly |
| Attribute11Name | No |
| Manufacturer Website Addres | |
| Country of Origin | Attribute9Value |
| Recycled | Attribute10Value |
| Product Color | Attribute7Value |
| Manufacturer Part Number | Attribute18Value |
| Cover Length | 10.25" |
| Attribute16Name | 1/4-fold Toilet Seat Covers |
| Cover Width | 8" |
| Attribute17Name | Public Toilet |
| Attribute20Name | <p>Quarter-folded toilet seat covers can be used in most public restrooms and dispensers. Dispensed one at a time, they offer a simple, hygienic way to protect yourself when using public toilets. Each seat cover guards against E. coli, staph, herpes and other infections that can be passed by contact with public toilet seats. Toilet seat covers are made of a septic-system safe material. Eco-friendly design is made of a high percentage of post-consumer materials to reduce our global impact.</p> |
| UPC | 729661000000 |
| MPN | 25184473 |
| Brand | Impact Products |













Reviews
There are no reviews yet.