iMouse V30 Wireless Adjustable Vertical Ergonomic Mouse-TAA, 2.4 GHz/30 ft Wireless Range, Right Hand Use, Black
Login to View Prices
39 in stock
SKU:
ADEIMOUSEV30
Categories: Computer Keyboards & Mice, Technology
Adesso iMouse V30 Wireless Adjustable Vertical Ergonomic Mouse is the ultimate solution for ergonomic computing. This USB vertical mouse features a unique adjustable angle design, allowing you to tailor its orientation to your hand’s natural position.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.10 × 4.10 × 8.10 in |
| Ship Class Code | J |
| Connector/Port/Interface | USB-C |
| Size | 5.28 x 3.46 x 3.31 |
| Operating System Compatibil | Windows® 2000, XP, Vista, 7, 8, 10, 11 |
| Global Product Type | Wireless Mice |
| Mouse Technology | Optical |
| Low Battery Indicator Light | No |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Buttons | 7 |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Maximum Wireless Range | 30 ft |
| Color(s) | Black |
| Left/Right Hand Use | Right |
| Compliance Standards | TAA Compliant |
| Batteries Required | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 783750013369 |
| MPN | IMOUSE V30 |
| Brand | Adesso |
Be the first to review “iMouse V30 Wireless Adjustable Vertical Ergonomic Mouse-TAA, 2.4 GHz/30 ft Wireless Range, Right Hand Use, Black” Cancel reply














Reviews
There are no reviews yet.