Ibm Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 827a (Cf301a) – Cyan – 1 Each
Login to View Prices
IBM Remanufactured Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 827A (CF301A) – Cyan – 1 Each – 32000 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Product Condition | Remanufactured |
| Typical Print Yield | 32000 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CF301A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 827A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <b>HP LaserJet Enterprise Flow Printers:<br /></b> <ul> <li>MFP M880z</li> <li>MFP M880z plus</li> <li>M855dn</li> <li>M855xh</li> <li>M855x plus</li> </ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | Remanufactured HP 827A Toner Cartridge |
| Print Color | Cyan |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG95P6611 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toner cartridge is designed for use with the Hewlett-Packard Color LaserJet Enterprise flow MFP M880z and M880z plus. High-quality alternative is IBM Certified Quality. Remanufactured cartridge offers OEM-equivalent image quality and page yield (approximately 32, 000 pages).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 2 Year |












