Ibm Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 655a (Cf452a) – Yellow – 1 Each
Login to View Prices
IBM Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 655A (CF452A) – Yellow – 1 Each – 10500 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 10500 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CF452A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 655A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP Color LaserJet Enterprise Printers:</b> </p> <ul> <li>M652 </li> <li>M653 </li> <li>MFP M681</li> <li>MFP M682</li> </ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | Replacement HP 655A Toner Cartridge |
| Print Color | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG95P6698 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet Enterprise M652 and M653 as well as Color LaserJet Enterprise Flow MFP M681 and M682 This high-quality alternative is IBM Certified Quality. Cartridge offers OEM-equivalent image quality and page yield. It yields approximately 10, 500 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Ibm Laser Toner Cartridge – Alternative for Hp 655a (Cf452a) – Yellow – 1 Each
Login to View Prices
IBM Laser Toner Cartridge – Alternative for HP 655A (CF452A) – Yellow – 1 Each – 10500 Pages
Additional information
| Brand | IBM Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toner Cartridge |
| Typical Print Yield | 10500 Pages |
| Compatible To OEM Part Number | CF452A |
| Compatible To OEM Brand | HP |
| Compatible To OEM Model | 655A |
| Country Of Origin | Romania |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1980-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | IBM |
| Compatibility | <p><b>HP Color LaserJet Enterprise Printers:</b> </p> <ul> <li>M652 </li> <li>M653 </li> <li>MFP M681</li> <li>MFP M682</li> </ul> |
| Manufacturer | IBM Corporation |
| Product Name | Replacement HP 655A Toner Cartridge |
| Print Color | Yellow |
| Print Technology | Laser |
| Manufacturer Part Number | TG95P6698 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Toner cartridge is designed for use with HP Color LaserJet Enterprise M652 and M653 as well as Color LaserJet Enterprise Flow MFP M681 and M682 This high-quality alternative is IBM Certified Quality. Cartridge offers OEM-equivalent image quality and page yield. It yields approximately 10, 500 pages.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











