HPE G2 Rack Cabinet – For Server, PDU – 42U Rack Height – Floor Standing – Black – 2250.92 lb Dynamic/Rolling Weight Capacity – 3000.49 lb Static/Stationary Weight Capacity
Additional information
| Weight | 310.8500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.60 × 23.50 × 79.00 in |
| Application/Usage | Server,PDU |
| Static/Stationary Weight Ca | 3000.49 lb |
| Product Series | G2 |
| Rack Height | 42U |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Website Addres | |
| Dynamic/Rolling Weight Capa | 2250.92 lb |
| Product Type | Rack Cabinet |
| Form Factor | Floor Standing |
| Product Color | Black |
| UPC | 190017067148 |
| MPN | P9K10A |
| Brand | HPE |

















Reviews
There are no reviews yet.