HP Office20 Paper – White
Login to View Prices
6 in stock
HP Office20 Paper – White – 92 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – 200000 / Pallet – FSC – Smear Resistant, Quick Drying, Acid-free
Additional information
| Weight | 999.9900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.50 × 35.00 × 5.00 in |
| Attribute15Name | 8.5×11 |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute12Name | HP |
| Attribute3Name | Yes |
| Packaged Quantity | 200000 / Pallet |
| Recycled | Attribute9Value |
| Attribute16Name | Office20 Paper – White |
| Attribute17Name | Office20 |
| Attribute20Name | <p>Office Ultra White paper is engineered for consistent, high-quality and reliability to help save time, money and extend equipment life. ColorLok technology delivers fast-drying, smear-resistance, bold blacks and bright colors. Ultra-white shade provides higher print contrast for brighter sharper text and colors. Paper is optimized for quality performance in all makes and models of printers and copiers.</p> |
| Attribute2Name | 8 1/2" x 11" |
| Attribute1Name | Copy & Multipurpose Paper |
| Assembly Required | Attribute10Value |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Attribute14Name | International Paper Company |
| Sheet Standard | Letter |
| Manufacturer Website Addres | |
| Attribute11Name | 92 |
| Product Color | Attribute7Value |
| Attribute13Name | Acid-free |
| Manufacturer Part Number | Attribute18Value |
| Basis Weight | 20 lb |
| UPC | #N/A |
| MPN | 112101PL |
| Brand | International Paper Company |
























Reviews
There are no reviews yet.