HP AL192AA#ABA Compatible 150W 19V at 7.5A Black Laptop Power Adapter and Cable
Login to View Prices
HP AL192AA#ABA Compatible 150W 19V at 7.9A laptop power adapter designed to fit most HP notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible for the systems intended for. Battery life depends on many factors including: available DRAM, screen brightness, applications, features, power management, battery condition and other customer preferences. With our Certification Test Program, we can guarantee your product will work right the first time. Our products are guaranteed by law to not affect or void OEM warranties.
- Whenever needed keep your devices powered and operational
- Up to 150 W maximum power output
- 7.90 A current helps your device charge quickly
- Delivers 19 V DC to ensure that your device is always ready to use
- Power Adapter provides a dependable and fast charging solution for your notebook with maximum productivity
Additional information
| Weight | 1.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.00 × 3.50 × 1.50 in |
| Output Voltage | 19 V DC |
| Maximum Output Current | 7.90 A |
| Product Type | Power Adapter |
| Maximum Output Power | 150 W |
| Country of Origin | United States |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Website Addres | |
| Device Supported | Notebook |
| UPC | 821455494721 |
| MPN | AL192AA#ABA-AA |
| Brand | AddOn |












Reviews
There are no reviews yet.