HP 828A, (CF365A) Magenta Original LaserJet Imaging Drum
Login to View Prices
Good for customers who value reliability and who need to print high-quality documents and marketing materials. Make a professional impact by printing sharp color and black text documents. Keep printing costs low while maintaining productivity. These printheads are designed for exceptional reliability so you can avoid wasted supplies and expensive delays. This innovative technology helps you manage business costs and maintain quality standards across your fleet.
Additional information
| Weight | 6.2700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23.74 × 12.87 × 6.61 in |
| For Use With | HP Color LaserJet Enterprise M855, M880 |
| Market Indicator (Cartridge | HP 828A |
| Total Recycled Content Perc | 15% |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | G |
| OEM/Compatible | OEM |
| Remanufactured | No |
| Device Types | Laser Printer |
| Global Product Type | Drum Units |
| Supply Type | Drum Unit |
| Color(s) | Magenta |
| Page-Yield | 30,000 |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| UPC | 887111323989 |
| MPN | CF365A |
| Brand | HP |














Reviews
There are no reviews yet.