Gripper Hardwood Mop Handle, 1.13″ dia x 60″, Natural/Yellow
Login to View Prices
867 in stock
SKU:
RCPH216
Categories: Brooms, Brushes & Dusters, Janitorial & Sanitation
Plastic jaws firmly grip mop head. Allows quick mop changes. Ideal for 5″ wide headband mops.
Additional information
| Weight | 1.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60.00 × 3.13 × 2.20 in |
| Global Product Type | Dust Mop/Jaw Handles |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Natural/Yellow |
| Handle Material(s) | Wood |
| Handle Diameter | 1.13" |
| Ship Class Code | B |
| Handle Length | 60" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 086876046137 |
| MPN | FGH216000000 |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |
Be the first to review “Gripper Hardwood Mop Handle, 1.13″ dia x 60″, Natural/Yellow” Cancel reply















Reviews
There are no reviews yet.