Gp Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill
Login to View Prices
GP Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill – 960/Carton – Fork – 1 x Fork – Disposable – Polypropylene Plastic – Black
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Fork |
| Disposable | Yes |
| Fork Type | Fork |
| Utensil Type | Fork |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polypropylene Plastic |
| Fork Details | 1 x Fork |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Fork Length | 6.40" |
| Brand Name | GP Pro Dixie Ultra |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill |
| Product Line | SmartStock |
| Manufacturer Part Number | SSWPF5 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra SmartStock Series-W Heavyweight Fork Refill is designed for use in Dixie Ultra SmartStock Series-W Wrapped Cutlery Dispensers (SSW3D85, SSW1D85). Each full-length polypropylene fork is individually wrapped at the critical end to promote hygiene. Elegant, black design helps you promote an upscale image. Break-resistant forks offer excellent value without sacrificing performance. They come on preloaded skewers that hold 40 pieces of cutlery to save load time compared to wrapped cutlery bins. They are ideal for takeout and delivery orders.</p> |
| Packaged Quantity | 960 / Carton |
Gp Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill
Login to View Prices
GP Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill – 960/Carton – Knife – 1 x Knife – Disposable – Plastic, Polystyrene – Black
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Knife |
| Disposable | Yes |
| Utensil Type | Knife |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Knife Details | 1 x Knife |
| Country Of Origin | China |
| Width | 0.7" |
| Brand Name | GP Pro Dixie Ultra |
| Length | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill |
| Product Line | SmartStock |
| Manufacturer Part Number | SSWPK5 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra SmartStock Series-W Heavyweight Knife Refill is designed for use in Dixie Ultra SmartStock Series-W Wrapped Cutlery Dispensers (SSW3D85, SSW1D85). Each full-length polypropylene knife is individually wrapped at the critical end to promote hygiene. Elegant, black design helps you promote an upscale image. Break-resistant knives offer excellent value without sacrificing performance. They come on preloaded skewers that hold 40 pieces of cutlery to save load time compared to wrapped cutlery bins. They are ideal for takeout and delivery orders.</p> |
| Packaged Quantity | 960 / Carton |
Gp Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill
Login to View Prices
GP Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill – 960/Carton – Fork – 1 x Fork – Disposable – Polypropylene Plastic – Black
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Fork |
| Disposable | Yes |
| Fork Type | Fork |
| Utensil Type | Fork |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polypropylene Plastic |
| Fork Details | 1 x Fork |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Width | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Fork Length | 6.40" |
| Brand Name | GP Pro Dixie Ultra |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill |
| Product Line | SmartStock |
| Manufacturer Part Number | SSWPF5 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra SmartStock Series-W Heavyweight Fork Refill is designed for use in Dixie Ultra SmartStock Series-W Wrapped Cutlery Dispensers (SSW3D85, SSW1D85). Each full-length polypropylene fork is individually wrapped at the critical end to promote hygiene. Elegant, black design helps you promote an upscale image. Break-resistant forks offer excellent value without sacrificing performance. They come on preloaded skewers that hold 40 pieces of cutlery to save load time compared to wrapped cutlery bins. They are ideal for takeout and delivery orders.</p> |
| Packaged Quantity | 960 / Carton |
Gp Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill
Login to View Prices
GP Pro Dixie Ultra Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill – 960/Carton – Knife – 1 x Knife – Disposable – Plastic, Polystyrene – Black
Additional information
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
|---|---|
| Product Type | Knife |
| Disposable | Yes |
| Utensil Type | Knife |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Knife Details | 1 x Knife |
| Country Of Origin | China |
| Width | 0.7" |
| Brand Name | GP Pro Dixie Ultra |
| Length | 2001-07-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| Product Name | Smartstock Series-W Heavyweight Fork Refill |
| Product Line | SmartStock |
| Manufacturer Part Number | SSWPK5 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Ultra SmartStock Series-W Heavyweight Knife Refill is designed for use in Dixie Ultra SmartStock Series-W Wrapped Cutlery Dispensers (SSW3D85, SSW1D85). Each full-length polypropylene knife is individually wrapped at the critical end to promote hygiene. Elegant, black design helps you promote an upscale image. Break-resistant knives offer excellent value without sacrificing performance. They come on preloaded skewers that hold 40 pieces of cutlery to save load time compared to wrapped cutlery bins. They are ideal for takeout and delivery orders.</p> |
| Packaged Quantity | 960 / Carton |



















