Global Industrial Shipping Tag #2 3-1/4″”L x 1-5/8″”W Dark Blue 1000/Pack
Login to View Prices
13 in stock
SKU:
B3172304
Categories: Blank Shipping Tags, Packaging & Shipping, Tags
SHIPPING TAGS AID IN CODING ITEMS. FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” TAGS FEATURE A 3/16″” REINFORCED TEAR-RESISTANT EYELET TAGS MAY BE ATTACHED WITH STRING OR WIRE
Additional information
| Weight | 2.4600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.50 × 4.00 × 3.75 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Lead Time | Leadtime |
| Country of Origin | IN |
| Color | Blue |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| UPC | 743806113528 |
| MPN | G11021A |
| Brand | Box Packaging Inc |
Be the first to review “Global Industrial Shipping Tag #2 3-1/4″”L x 1-5/8″”W Dark Blue 1000/Pack” Cancel reply






Reviews
There are no reviews yet.