Global Industrial Gusseted Merchandise Bags 10″”W x 2″”D x 15″”H White 1000/Pack
Login to View Prices
FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” GUSSETED MERCHANDISE BAGS ARE DESIGNED FOR BULKY LIGHTWEIGHT ITEMS BAGS HAVE SERRATED ENDS MAKING THEM EASY TO OPEN CONSTRUCTED FROM 30# BASIS WEIGHT RECYCLED PAPER
Additional information
| Weight | 33.3200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.50 × 17.50 × 9.50 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | White |
| UPC | 848109067292 |
| MPN | BGM110W |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.