Global Industrial Flat Merchandise Bags #10 10″”W x 13″”H White 1000/Pack
Login to View Prices
8 in stock
SKU:
B3175205
Categories: Bags & Covers, Packaging & Shipping, Paper Bags
FLAT MERCHANDISE BAGS ARE DESIGNED FOR LIGHTWEIGHT ITEMS. FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” BAGS HAVE SERRATED ENDS MAKING THEM EASY TO OPEN MADE FROM 30# BASIS WEIGHT RECYCLED PAPER
Additional information
| Weight | 28.1800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 13.25 × 11.25 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | White |
| UPC | 841436004664 |
| MPN | BGM104W |
| Brand | Box Packaging Inc |
Be the first to review “Global Industrial Flat Merchandise Bags #10 10″”W x 13″”H White 1000/Pack” Cancel reply






Reviews
There are no reviews yet.