Glance Powerized Glass and Surface Cleaner, Liquid, 32 oz
Login to View Prices
Out of stock
SKU:
DVOCBD540298EA
Categories: Cleaning Products, SCHOOL SUPPLIES
Formulated with ammonia and powerful surfactants to deliver professional cleaning results. Wipes clean and dries fast for a streak-free shine. Ideal for schools, offices, breakrooms, day care centers, restaurants and other commercial facilities. Professional strength formula for jobs big and small.
Additional information
| Weight | 3.1100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.69 × 6.88 × 10.94 in |
| Global Product Type | Glass Cleaners |
| Special Features | Capped Bottles—Four trigger sprayers included. |
| Product Packaging | Bottle |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Chemical Compound | Diethylene Glycol Butyl Ether |
| Scent | Ammonia |
| Compliance Standards | KOSHER – OU |
| Application | Washable Surfaces |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Applicable Material | Stainless Steel |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 807174540291 |
| MPN | CBD540298 |
| Brand | Diversey™ |
Be the first to review “Glance Powerized Glass and Surface Cleaner, Liquid, 32 oz” Cancel reply













Reviews
There are no reviews yet.