Genuine Joe Single-Fold Value Paper Towels

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Genuine Joe Single-Fold Value Paper Towels
Genuine Joe Single-Fold Value Paper Towels – 1 Ply – Single Fold – 9.10″ x 10.25″ – Natural – Fiber – Embossed, Recyclable, Foldable – For Industry, Washroom, Restroom, Public Facilities, Education – 250 Per Pack – 60 / Pallet
Additional information
| Product Type | Paper Towel |
|---|---|
| Container Type | Pack |
| Fold Type | Single Fold |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EcoLogo |
| Fold Size | 5.10" x 9.10" |
| Full Size | 9.10" x 10.25" |
| Quantity Per Container | 250 |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Natural |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 2000-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Foldable |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Single-Fold Value Paper Towels |
| Application/Usage | Education |








Reviews
There are no reviews yet.