Genuine Joe Marble Top Anti-fatigue Mats – Office, Industry, Airport, Bank, Copier, Teller Station, Service Counter, Assembly Line – 24″ Width x 36″ Depth x 0.50″ Thickness – High Density Foam (HDF) – Gray Marble
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Anti-fatigue Mat |
| Mat Width | 24" |
| Mat Depth | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Mat Thickness | 0.50" |
| Product Color | Gray Marble |
| Product Material | High Density Foam (HDF) |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Easy to Clean |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Marble Top Anti-fatigue Mats |
| Application/Usage | Assembly Line |
| Manufacturer Part Number | 71210 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Marble patterned anti-fatigue mat helps reduce fatigue from prolonged standing and increase productivity. Ideal for general office, copiers, teller stations, service counters, light-industrial dry-area assembly lines, airports and banks. Top surface is puncture-resistant and flame-resistant. High-density foam backing provides superior comfort. Beveled edges help reduce trips and falls. 24" wide x 36" deep x 1/2" thick mat is easy to clean. Just wipe with a dry or damp cloth or wash top surface with water and mild soap.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Marble Top Anti-fatigue Mats – Office, Airport, Bank, Copier, Teller Station, Service Counter, Assembly Line, Industry – 24″ Width x 36″ Depth x 0.50″ Thickness – High Density Foam (HDF) – Black Marble
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Anti-fatigue Mat |
| Mat Width | 24" |
| Mat Depth | 2036-01-01T06:00:00.000Z |
| Mat Thickness | 0.50" |
| Product Color | Black Marble |
| Product Material | High Density Foam (HDF) |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Easy to Clean |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Marble Top Anti-fatigue Mats |
| Application/Usage | Industry |
| Manufacturer Part Number | 71211 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Marble patterned anti-fatigue mat helps reduce fatigue from prolonged standing and increase productivity. Ideal for general office, copiers, teller stations, service counters, light-industrial dry-area assembly lines, airports and banks. Top surface is puncture-resistant and flame-resistant. High-density foam backing provides superior comfort. Beveled edges help reduce trips and falls. 24" wide x 36" deep x 1/2" thick mat is easy to clean. Just wipe with a dry or damp cloth or wash top surface with water and mild soap.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |















