Genuine Joe Jumbo Roll Bath Tissues

Roll over image to zoom in
Login to View Prices
Genuine Joe Jumbo Roll Bath Tissues
Genuine Joe Jumbo Roll Bath Tissues – 2 Ply – 3.25″ x 1000 ft – 9″ Roll Diameter – White – Nonperforated, Unscented – 12 / Carton
Additional information
| Product Type | Bathroom Tissue |
|---|---|
| Full Size | 3.25" x 1000 ft |
| Basis Weight | 18 lb |
| Compatible Dispenser | <p>San Jamar Oceans Tissue Dispenser</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Unscented |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Roll Bath Tissues |
| Manufacturer Part Number | 2510012 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Bath tissue is unscented.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |








Reviews
There are no reviews yet.