Genuine Joe Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll – 2 Ply – 3.30″ x 1000 ft – 8.88″ Roll Diameter – White – Fiber – Sewer-safe, Septic Safe – For Bathroom – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Full Size | 3.30" x 1000 ft |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | Canada |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1965-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Septic Safe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll |
| Application/Usage | Bathroom |
| Manufacturer Part Number | 35100112 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This jumbo roll of two-ply bathroom tissue satisfies everyday needs. Made from a high percentage of recycled fiber, it exceeds EPA comprehensive procurement guidelines. This bathroom tissue is cost-effective solution for all areas and is safe for sewer and septic system. It fits in bathroom tissue dispensers that hold a 12" diameter roll.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.88" |
Genuine Joe Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll – 2 Ply – 3.30″ x 500 ft – 8.88″ Roll Diameter – White – Fiber – Sewer-safe, Septic Safe – For Bathroom – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Full Size | 3.30" x 500 ft |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | Canada |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1965-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Septic Safe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll |
| Application/Usage | Bathroom |
| Manufacturer Part Number | 3550012 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This jumbo roll of two-ply bathroom tissue satisfies everyday needs. Made from a high percentage of recycled fiber, it exceeds EPA comprehensive procurement guidelines. This bathroom tissue is cost-effective solution for all areas and is safe for sewer and septic system. It fits in bathroom tissue dispensers that hold a 12" diameter roll.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.88" |
Genuine Joe Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll – 2 Ply – 3.30″ x 700 ft – 8.88″ Roll Diameter – White – Fiber – Sewer-safe, Septic Safe – For Bathroom – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Full Size | 3.30" x 700 ft |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | Canada |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1965-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Septic Safe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll |
| Application/Usage | Bathroom |
| Manufacturer Part Number | 3570012 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This jumbo roll of two-ply bathroom tissue satisfies everyday needs. Made from a high percentage of recycled fiber, it exceeds EPA comprehensive procurement guidelines. This bathroom tissue is cost-effective solution for all areas and is safe for sewer and septic system. It fits in bathroom tissue dispensers that hold a 12" diameter roll.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.88" |
Genuine Joe Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll – 2 Ply – 3.50″ x 1000 ft – 8.88″ Roll Diameter – White – Fiber – Sewer-safe, Septic Safe – For Bathroom – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Full Size | 3.50" x 1000 ft |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | Canada |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 1965-01-01T06:00:00.000Z |
| Post Consumer Waste% | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Septic Safe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll |
| Application/Usage | Bathroom |
| Manufacturer Part Number | 35100012 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This jumbo roll of two-ply bathroom tissue satisfies everyday needs. Made from a high percentage of recycled fiber, it exceeds EPA comprehensive procurement guidelines. This bathroom tissue is cost-effective solution for all areas and is safe for sewer and septic system. It fits in bathroom tissue dispensers that hold a 12" diameter roll.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 8.88" |
Genuine Joe Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll – 2 Ply – 3.50″ x 2000 ft – 12″ Roll Diameter – White – Fiber – Septic Safe, Sewer-safe, Perforated – For Bathroom – 6 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Full Size | 3.50" x 2000 ft |
| Basis Weight | 18 lb |
| Product Color | White |
| Product Material | Fiber |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Post Consumer Waste% | 1960-01-01T06:00:00.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Perforated |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Jr Dispenser Bath Tissue Roll |
| Application/Usage | Bathroom |
| Manufacturer Part Number | 3520006 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>This jumbo roll of two-ply bathroom tissue satisfies everyday needs. Made from a high percentage of recycled fiber, it exceeds EPA comprehensive procurement guidelines. This bathroom tissue is cost-effective solution for all areas and is safe for sewer and septic system. It fits in bathroom tissue dispensers that hold a 12" diameter roll.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-12-01T06:00:00.000Z |



































