Genuine Joe Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue – 2 Ply – 3.50″ x 1000 ft – 9″ Roll Diameter – White – Nonperforated, Fragrance-free, Embossed, Unscented – For Restroom, Washroom, Toilet – 8 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 3.50" x 1000 ft |
| Basis Weight | 18.20 lb |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Tissue Dispenser</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Unscented |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 2506008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and measures 3-1/2" wide x 1000' so it will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Unscented bath tissue is made from a high percentage of recycled fiber that easily exceeds EPA guidelines.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Additional Information | <p>Core Diameter: 3.5"</p> |
Genuine Joe Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue – 2 Ply – 3.50″ x 1000 ft – 9″ Roll Diameter – White – Nonperforated, Fragrance-free, Embossed, Unscented – For Restroom, Washroom, Toilet – 8 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 3.50" x 1000 ft |
| Basis Weight | 18.20 lb |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Tissue Dispenser</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Unscented |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 2506008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and measures 3-1/2" wide x 1000' so it will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Unscented bath tissue is made from a high percentage of recycled fiber that easily exceeds EPA guidelines.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Additional Information | <p>Core Diameter: 3.5"</p> |
Genuine Joe Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue – 2 Ply – 3.50″ x 1000 ft – 9″ Roll Diameter – White – Nonperforated, Fragrance-free, Embossed, Unscented – For Restroom, Washroom, Toilet – 8 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 3.50" x 1000 ft |
| Basis Weight | 18.20 lb |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Tissue Dispenser</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Unscented |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 2506008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and measures 3-1/2" wide x 1000' so it will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Unscented bath tissue is made from a high percentage of recycled fiber that easily exceeds EPA guidelines.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Additional Information | <p>Core Diameter: 3.5"</p> |
Genuine Joe Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue – 2 Ply – 3.50″ x 1000 ft – 9″ Roll Diameter – White – Nonperforated, Fragrance-free, Embossed, Unscented – For Restroom, Washroom, Toilet – 8 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Tissue |
| Environmental Certification | EPA |
| Full Size | 3.50" x 1000 ft |
| Basis Weight | 18.20 lb |
| Compatible Dispenser | <p>Wisconsin Tissue Dispenser</p> |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Core Diameter | 3.30" |
| Number Of Plys | 2 |
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Assembly Required | No |
| Certifications & Standards | <p>Green Seal Certified</p> |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Features | Unscented |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Jumbo Dispenser Roll Bath Tissue |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 2506008 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Jumbo roll of bath tissue is ideal for high-traffic restrooms. Two-ply tissue is nonperforated and measures 3-1/2" wide x 1000' so it will fit in standard, jumbo bathroom-tissue dispensers. Unscented bath tissue is made from a high percentage of recycled fiber that easily exceeds EPA guidelines.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Maximum Roll Diameter | 2001-09-01T05:00:00.000Z |
| Additional Information | <p>Core Diameter: 3.5"</p> |

















