Genuine Joe Deck/Floor Brush
Login to View Prices
Genuine Joe Deck/Floor Brush
Genuine Joe Deck/Floor Brush – 2″ Palmyra Bristle – 10″ Handle Width – Hardwood Handle – 12 / Carton – Brown
Additional information
| Weight | 40.7400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.54 × 14.17 × 11.81 in |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute16Name | 18416CT |
| Product Color | Brown |
| Attribute12Name | Sturdy |
| Attribute15Name | Cleaning |
| Attribute14Name | Deck/Floor Brush |
| Attribute2Name | Hardwood |
| Attribute3Name | Palmyra |
| Product Material | Natural Fiber |
| Attribute13Name | Genuine Joe |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Attribute1Name | Brush |
| Attribute17Name | |
| Attribute11Name | Genuine Joe |
| UPC | #N/A |
| MPN | 11577CT |
| Brand | Genuine Joe |
| product-type | Brush |
| handle-material | Hardwood |
| bristle-material | Palmyra |
| handle-width | 10" |
| color-family | Brown |
| bristle-length | 2" |
| country-of-origin | Mexico |
| recycled | No |
| assembly-required | No |
| brand-name | Genuine Joe |
| features | Sturdy |
| manufacturer | Genuine Joe |
| application-usage | Cleaning |
| manufacturer-part-number | 18416CT |
| manufacturer-website-address | |
| marketing-information | <p>Deck/Floor Brush with threaded handle hole features 2" palmyra bristles ideal for ruggedly scrubbing rough surfaces. Sturdy, natural fibers easily tackle tough cleaning jobs. Hole in the center of the 10" wide, smooth hardwood block easily accepts handles with standard threading no matter the length.</p> |
| 0 | 0 |











Reviews
There are no reviews yet.