Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Compatibility | 4-1/2" x 10" Genuine Joe Cleaning Pads |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 20060CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder with universal locking collar features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads (sold separately). Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Compatibility | 4-1/2" x 10" Genuine Joe Cleaning Pads |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 27000CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads (sold separately). Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 20060 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder with universal locking collar features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads (sold separately). Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 1 Each
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 27000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads. Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 1 / Set
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 20083 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads. Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Set |
| Package Contents | <ul><li>Cleaning Pad Holder</li><li>2 x Cleaning Pads</li></ul> |
Genuine Joe Cleaning Pad Holder – Gray – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Genuine Joe |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Pad Holder |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand Name | Genuine Joe |
| Compatibility | 4-1/2" x 10" Genuine Joe Cleaning Pads |
| Manufacturer | Genuine Joe |
| Product Name | Cleaning Pad Holder |
| Manufacturer Part Number | 20083CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pad holder with universal locking collar features built-in teeth on the base to accept 4-1/2" x 10" Genuine Joe cleaning pads (sold separately). Design permits swivel action in all directions so it is excellent for scrubbing hard-to-reach areas. The threaded socket accepts a 15/16" diameter tapered or threaded handle. Built-in teeth allow quick, easy pad replacement. Pad holder is made of durable plastic. It includes one brown pad for stripping and one white pad for polishing.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |




















